Kurucular

stratrade

Kurucu

Girl in a jacket
0001811622001-1
Blokzincir mimarisi ve merkezi olmayan uygulamalar

1983 yılında Denizli ‘ de doğmuştur. Orta öğrenimini Denizli Anadolu Lisesinde , lise öğrenimini Denizli Fen Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. 15 yılın üzerindeki çalışma hayatının tümünü yazılım sektöründeki büyük firmalarda geçirmiştir.

Kariyerinin büyük bölümünü finans sektöründeki firmalarda devam ettirmiştir. Son olarak Türkiyenin en büyük bankalarından birinin teknoloji firmasında çeşitli projelerde yer alarak geçirmiştir. Bunlar dijital dönüşüm, veri merkezi taşıması, blokzincir projeleridir.

Kurumsal hayata veda ederek, iş yaşamına kurucu ortağı olduğu Deneth firmasının CEO görevini üstlenerek devam etmektedir. Deneth (https://deneth.net/) firması ile NFT, metaverse, DEFI gibi çeşitli blokzincir projeleri yürütmekte ve bu alanlarda danışmanlıklar vermektedir. Ayrıca blokzincir yazılımı üzerine Deneth bünyesinde web3 ve akıllı sözleşme yazılım ve teknoloji eğitimleri vermektedir. Yurtdışı projelerde kurucu ve yönetici-mimar olarak yer almaktadır. İlgilendiği diğer çalışmaları; nesnelerin interneti, hibrit bulut mimarisi devops üzerinedir.

Stratrade

Dokuz Eylül Üniversitesi pazarlama ve işletme alanında eğitimini tamamlamıştır. Yazılım, network, altyapı ve elektronik şirketlerinde 15 yıl üzeri yöneticilik yapmıştır. 2017 yılından bu yana blokzincir ve kriptopara alanında içerik üreticiliği yapmakta ve çeşitli projelere danışmanlıklar vermektedir. Crypton Network Türk Blokzincir topluluğunun kurucu ortağıdır.

info@deneth.net

Takip Edin

Doğa Özcan

@dogaetherozcan

stratrade

@stratrade_